Motywacja do treningów

Wiele osób twierdzi, że nie przyczyną rezygnacji z regularnego uprawiania sportu jest brak motywacji. Początkowa chęć poprawy kondycji często mija, kiedy pojawiają się pierwsze niedogodności, na przykład zmęczenie albo nadmiar obowiązków. Warto zatem zastanowić się, skąd brać motywację do treningów.

Jednym z rozwiązań jest uprawianie sportu grupowego. Najlepiej wybrać taką aktywność, którą można będzie uprawiać wraz z partnerem bądź przyjaciółmi. Wówczas poszczególni członkowie grupy wzajemnie mobilizują się do wysiłku. W przypadku korzystania z obiektów sportowych, na przykład basenu lub siłowni, można zdecydować się na opłatę z góry za kilka następnych miesięcy. Dla niektórych możliwość utraty zainwestowanych pieniędzy jest na tyle motywująca, że znajdują czas i energię na dalsze treningi. Dla takich osób motywacją może być również zakup sprzętu albo drogiej odzieży sportowej.

biceps

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest uświadomienie sobie tego, jakie efekty można osiągnąć dzięki uprawianiu sportu i odpowiedniej suplementacji. Warto zapisać je na kartce i powiesić w widocznym miejscu, aby powracać do tej listy w chwilach chęci rezygnacji z aktywności fizycznej. Po pewnym czasie można utworzyć drugą listę, na której znajdą się te efekty, które już udało się osiągnąć. Do takiej listy można dopisać także przełamanie swojej chęci rezygnacji i wytrwanie w postanowieniu o regularnym uprawianiu sportu. Z pewnością będzie to miało bardzo dobry wpływ na samopoczucie oraz zachęci do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań.