Jak zachęcić rodzinę do aktywnego wypoczynku?

Aktywny wypoczynek może być idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu z bliskimi. Możemy w różny sposób zaplanować weekend w ten sposób, aby był pełen zabawy oraz zdrowej aktywności. Wiele osób woli jednak pasywnie spędzać czas wolny, co niestety negatywnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie. Aby temu zaradzić, warto pomyśleć nad znalezieniem sposobu na wypoczynek, który sprawi nam wiele radości i satysfakcji, a także poprawi stan naszego zdrowia.

Dawaj dobry przykład

Aby zachęcić nasze dzieci do aktywnego spędzania czasu, sami dawajmy im dobry przykład. Wielu rodziców po ciężkim dniu pracy rezygnuje z innych aktywności i spędza czas przed telewizorem. Nawet jeśli pracujemy fizycznie, możemy znaleźć chwilę, podczas której zaczerpniemy świeżego powietrza i rozruszamy nasze ciało. Ćwiczenia wcale nie muszą być bardzo wymagające. Mogą to być np. rozciąganie, spacer, spokojniejsza jazda na rowerze czy nordic walking.Czas spędzony na świeżym powietrzu zrekompensuje nam wiele godzin, w trakcie których pracowaliśmy w dusznym biurze bądź w zakurzonej, czy też hałaśliwej hali. Bardzo pomocny jest zwłaszcza spacer w lesie, który szybko nas zrelaksuje i wprowadzi w dobry nastrój. Nieco ciszy pozwoli nam ukoić zmysły oraz wygospodarować chwilę spokoju dla mózgu. Pomocne jest to zwłaszcza wtedy, kiedy mamy wiele obowiązków i przytłacza nas zbyt duża ilość zmartwień.

Kiedy nasi bliscy zobaczą, jakie pozytywne zmiany zaszły w nas po rozpoczęciu dawkowania sobie nawet niewielkiego ruchu, na pewno również przekonają się do aktywnego wypoczynku. 

Wybierz różne formy wypoczynku

Możemy wybrać wiele form aktywności, które będą odpowiadały całej naszej rodzinie. Może być to wspólny spacer lub coś całkowicie nowego, co pozwoli nam rozpocząć przygodę pełną wrażeń. Wspólne wypady w nieznane, połączone ze spacerem to świetna okazja nie tylko do ruchu, ale przede wszystkim do poznawania ciekawych miejsc. Oprócz spacerów możemy wybrać również inne formy spędzania wolnego czasu w aktywny sposób. Świetnym wyborem będzie m.in. wspólne wyjście do aquaparku. Dzieci uwielbiają pływać, dlatego możemy w sposób aktywny spędzić czas z rodziną na basenie, by po aktywnym pływaniu lub nauce pływania móc zrelaksować się w jacuzzi. 

 

photo-1503431153573-96e959f4d9b7Inną ciekawą formą spędzania wolnego czasu w aktywny sposób jest m.in. wycieczka do paru wspinaczkowego. Wspólne wspinanie się na ściance wspinaczkowej da wiele pozytywnych wrażeń dzieciom, a przy okazji nauczy je koordynacji ruchowej oraz wzmocni mięśnie. Taka zabawa zawsze odbywa się pod kontrolą instruktora, co pozwoli na szybką naukę wspinania się w bezpiecznych dla malucha warunkach. Niebanalnym sposobem na aktywne spędzenie wolnego popołudnia są również zajęcia taneczne z dziećmi. Wspólna zabawa przy muzyce może bardzo nas rozluźnić i sprawić, że znacznie poprawi się nasz humor, nawet po ciężkim dniu w pracy.

Jak ubrać się do wspólnego i aktywnego wypoczynku?

Ubrania do wspólnego spędzenia czasu w sposób aktywny powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe. Idealnie sprawdzą się przede wszystkim legginsy męskie, które różnią się od klasycznych getrów większym stopniem rozciągliwości. Nie posiadają również wystających szwów, co bardzo poprawia komfort ich użytkowania. Przy okazji legginsy damskie do fitness dostępne są w intensywnych kolorach, które zachęcają do noszenia oraz łączenia z modnymi bluzkami sportowymi, tworząc niepowtarzalny look.

Do kompletu warto wybrać również koszulki kompresyjne męskie. Są wyjątkowo wygodne, a dzięki lekkiej kompresji sprawiają, że idealnie układają się na ciele oraz poprawiają nasze krążenie. Mają również oddychającą strukturę, co znacznie poprawia oddawanie nadmiaru ciepła oraz poprawia komfort użytkowania, nawet podczas bardzo wymagających aktywności.